ביטוח אחריות מקצועית למדריכים ומאמני שחייה

צריך ביטוח אחריות מקצועית ? כתוב לנו קבל הנחה למייל

אם שאלתם את עצמכם מהו ביטוח אחריות מקצועית למדריכי שחייה או למה בכלל צריכים את זה אז הגעתם למקום הנכון.

במאמר זה נסביר לעומק, מדוע מדריכי ומאמני שחייה צריכים להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית, מה הוא כולל ומי יכול לרכוש את הביטוח, באיזה גיל ובאיזה שלב. המאמר נועד לעזור לכל מי שעוסק בתחום ואין לו עדיין ביטוח מאמני שחייה.

ksp

מדוע מדריכי ומאמני שחייה צריכים להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית ? 

הרבה מאוד ישראלים, בפרט ילדים ובני נוער, אך גם מבוגרים, נעזרים לא פעם במדריכי שחייה על מנת ללמוד כיצד לשחות בצורה נכונה ובטוחה. מעבר לעובדה שמדריכי שחייה מלמדים כיצד לשחות, הרי שרבים גם עוסקים באימון קבוצות שחייה ברמות שונות, לא רק עבור קבוצות מקצועיות אלא גם עבור קבוצות חובבים.
כל מי שעוסק בתחום זה, בדומה למאמני כושר ומאמנים אחרים שעוסקים במקצועות הספורט, צריך להחזיק ברשותו ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו בראש שקט ובידיעה שאם חס וחלילה קורה משהו, אזי שהוא מבוטח וחברת הביטוח תשתתף במימון ההוצאות השונות הקשורות למקרה כזה או אחר.

מהו ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' ?

ביטוח אחריות מקצועית בכל תחום ותחום ובפרט בתחום מקצועות הספורט, מתייחס למקרים בהם
לקוחות של המבוטח נפגעים במהלך תהליך העבודה איתו, ונדרשים לקבל טיפול. זאת כאשר והמקרה מתרחש במהלך העבודה המשותפת ונגרם כתוצאה מרשלנות, חוסר תשומת לב או כל סיבה אחרת שקשור להתנהלות המבוטח.
במקרה שלנו, קרי של מאמני שחיה, הכוונה היא למצבים בהם במהלך ההכנות לאימון, במהלך השחייה עצמה או לאחר מכן, מתרחשים דברים שגורמים נזק פיזי או אחר למתאמן, כתוצאה מרשלנות של המאמן, חוסר תשומת לב או דברים שקשורים לתהליך העבודה.
בכל אחד מהמקרים האלה, ייתכן שהמתאמן ירצה לתבוע את המאמן ולדרוש ממנו פיצויים. על מנת שהמאמן לא יצטרך בעלויות לבד ולשלם על כך מכיסו, הוא רוכש ביטוח אחריות מקצועית ואז חברת הביטוח משתתפת באופן מלא או חלקי בכיסוי ההוצאות, בהתאם לתנאי הפוליסה.
ביטוח צד ג' מתייחס למצב בו כתוצאה מהאימונים ומפעילות המאמן, נגרמים נזקים לרכוש או לגוף כתוצאה מתאונה. אחת הדוגמאות הקלאסיות לכך היא, אם נניח המאמן השאיר חפצים של האימון ברחבת הבריכה ומישהו נתקל בהם ונחבל אזי שהוא עלול לתבוע אותו בדרישה לפיצויים על הנזק, במקרה זה ירצה המאמן להפעיל ביטוח צד בשביל לא לשאת בהוצאות בעצמו.

למה חשוב לרכוש ביטוח מאמני שחייה ?

המשמעות של פוליסות ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' הן שהמאמן לא צריך לשאת בהוצאות השונות לגבי פיצויים ועלויות אחרות שהוא יידרש לשלם עקב התנהלותו. זה יכול להקל עליו מאוד מבחינה כלכלית וכן זה יכול להפחית ממנו לחצים וכאבי ראש מיותרים.
כל מאמן ומדריך שחייה, צריך לקחת בחשבון שמקרים מסוימים עלולים להתרחש, בין אם הוא אשם ובין אם לאו, אז מוטב שיהיה מבוטח ולא יצטרך להתמודד עם זה לבדו.

אילו מאמנים ומדריכים יכולים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית ובאילו תנאים ?

לא כל מי שמתעסק בתחום של הדרכת שחייה יכול לרכוש ביטוח כזה. חברות הביטוח מציבות תנאים מסוימים שמחייבים את המעוניינים לרכוש מהם ביטוח מאמני שחייה: 

 • יש להציג תעודת הסמכה ממקור מוכר להדרכה ואימון שחייה.
 • תעודת עזרה ראשונה בתוקף (יש לבצע ריענון בהתאם לחוק).
 • יש לחתום על הצהרת בריאות המלמדת שהמאמן במצב בריאות תקין ויכול להדריך אנשים אחרים.
 • יש לבדוק מה הגיל המינימאלי שחברת הביטוח דורשת מהמדריכים והמאמנים להיות בשביל לרכוש
  ביטוח אחריות מקצועית.
 • יש לבדוק האם חברת הביטוח מחייבת מספר מקסימאלי של מתאמנים בשיעור שחייה.
 • חברת הביטוח תדרוש שהביטוח יכול לחול רק על מקרים בהם האימונים וההדרכות מבוצעים בבריכת
  שחייה על פי התקן והחוק הישראלי, ובמקום הכולל את כל אמצעי ההצלה הנדרשים, כולל תיק עזרה
  ראשונה (כפי שניתן להבין, הביטוח יחול במקרה כזה רק על אימונים והדרכות בישראל).

לסיכום, מומלץ לכל מדריך ומאמן שחייה לרכוש ביטוח אחריות מקצועית.

למידע ופרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר המרכז לביטוח מקצועות הספורט , שם אפשר לקבל את כלל המידע הרלוונטי אודות ביטוח, וכן ליצור קשר עם החברה לקבלת עזרה מסוכני ביטוח מנוסים והצעת מחיר אטרקטיבית.

צריך ביטוח אחריות מקצועית ? כתוב לנו קבל הנחה למייל

המרכז לביטוח מקצועות הספורט

 אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

פוסטים נבחרים

מדריך שחייה
מאמרים וכתבות
israelswim.com team

טיפים לבחירת מורה ובריכת שחייה

5 הטיפים שלנו לבחירת בריכת שחייה  חבר מביא חבר / חוכמת ההמונים בדקו אצל חברים/שכנים ובקשו המלצות למורה/בריכה באזורכם, אין ? לפעמים שווה לנסוע רחוק

קרא עוד »
שחייה עם דולפינים
שאלות נפוצות
israelswim.com team

יתרונות בשחייה עם דולפינים

האם שחייה עם דולפינים היא טובה לבריאות ? האם כדאי לילדים לשחות עם דולפינים ? התשובה הפשוטה היא כן, ללא שום ספק, שחייה עם דולפינים

קרא עוד »
pexels pixabay 62307
בלוג בריכות ביתיות
israelswim1

הכול על מים

מים – הקדמה מים הם החומר החיוני ביותר לחיים על פני כדור הארץ. הם מהווים כ-60% ממשקל גוף האדם, חיוניים לתפקוד תקין של כל התאים

קרא עוד »
חוג שחייה ילדים
מאמרים וכתבות
israelswim1

חוגי שחייה לילדים 2024

מחפש חוג / מדריך שחיה לילדים ? כתוב לנו חוגי שחייה לילדים – רקע יתרונות שחיית ילדים: שיפור הכושר הגופני: שחייה היא פעילות אירובית מצוינת המשפרת

קרא עוד »
pexels pixabay 261403
מאמרים וכתבות
israelswim1

מקווה טהרה ישראל 2024

מהו מקווה ? מקווה, ביהדות, הוא מאגר מים המתאים לכללי ההלכה (הלכות מקוואות), שטבילה בו מקנה טהרה ממצבי טומאה שונים. מקור המילה "מקווה" הוא מהמילה

קרא עוד »
pexels fabianwiktor 994605
בלוג בריכות ביתיות
israelswim1

הכול על הים

כול המידע החשוב על הים. חופים בישראל, איזהצחוף מומלץ בתל אביב באילת ובים המלח

קרא עוד »

צריך ביטוח אחריות מקצועית ? כתוב לנו קבל הנחה למייל

תפריט נגישות