ביטוח אחריות מקצועית למדריכים ומאמני שחייה

שים לב: למען הגילוי הנאות, אתר זה מרוויח מתוכניות שיתוף שותפים (אפיליאציה), קרי, בלחיצה על מודעה פרסומית הגולש מופנה לאתר המוכר. כיוצא מכך, האחריות המלאה על מוצר שירכש לרבות תקינות המוצר, המשלוח, שירות הלקוחות והאחריות הינם באחריותו המלאה של האתר המוכר ולא אתר זה.

תוכן עניינים

הנחות ומבצעים מטורפים מבית KSP

ksp

אם שאלתם את עצמכם מהו ביטוח אחריות מקצועית למדריכי שחייה או למה בכלל צריכים את זה אז הגעתם למקום הנכון.

במאמר זה נסביר לעומק, מדוע מדריכי ומאמני שחייה צריכים להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית, מה הוא כולל ומי יכול לרכוש את הביטוח, באיזה גיל ובאיזה שלב. המאמר נועד לעזור לכל מי שעוסק בתחום ואין לו עדיין ביטוח מאמני שחייה.

מדוע מדריכי ומאמני שחייה צריכים להחזיק ברשותם ביטוח אחריות מקצועית ? 

הרבה מאוד ישראלים, בפרט ילדים ובני נוער, אך גם מבוגרים, נעזרים לא פעם במדריכי שחייה על מנת ללמוד כיצד לשחות בצורה נכונה ובטוחה. מעבר לעובדה שמדריכי שחייה מלמדים כיצד לשחות, הרי שרבים גם עוסקים באימון קבוצות שחייה ברמות שונות, לא רק עבור קבוצות מקצועיות אלא גם עבור קבוצות חובבים.
כל מי שעוסק בתחום זה, בדומה למאמני כושר ומאמנים אחרים שעוסקים במקצועות הספורט, צריך להחזיק ברשותו ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו בראש שקט ובידיעה שאם חס וחלילה קורה משהו, אזי שהוא מבוטח וחברת הביטוח תשתתף במימון ההוצאות השונות הקשורות למקרה כזה או אחר.

מהו ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' ?

ביטוח אחריות מקצועית בכל תחום ותחום ובפרט בתחום מקצועות הספורט, מתייחס למקרים בהם
לקוחות של המבוטח נפגעים במהלך תהליך העבודה איתו, ונדרשים לקבל טיפול. זאת כאשר והמקרה מתרחש במהלך העבודה המשותפת ונגרם כתוצאה מרשלנות, חוסר תשומת לב או כל סיבה אחרת שקשור להתנהלות המבוטח.
במקרה שלנו, קרי של מאמני שחיה, הכוונה היא למצבים בהם במהלך ההכנות לאימון, במהלך השחייה עצמה או לאחר מכן, מתרחשים דברים שגורמים נזק פיזי או אחר למתאמן, כתוצאה מרשלנות של המאמן, חוסר תשומת לב או דברים שקשורים לתהליך העבודה.
בכל אחד מהמקרים האלה, ייתכן שהמתאמן ירצה לתבוע את המאמן ולדרוש ממנו פיצויים. על מנת שהמאמן לא יצטרך בעלויות לבד ולשלם על כך מכיסו, הוא רוכש ביטוח אחריות מקצועית ואז חברת הביטוח משתתפת באופן מלא או חלקי בכיסוי ההוצאות, בהתאם לתנאי הפוליסה.
ביטוח צד ג' מתייחס למצב בו כתוצאה מהאימונים ומפעילות המאמן, נגרמים נזקים לרכוש או לגוף כתוצאה מתאונה. אחת הדוגמאות הקלאסיות לכך היא, אם נניח המאמן השאיר חפצים של האימון ברחבת הבריכה ומישהו נתקל בהם ונחבל אזי שהוא עלול לתבוע אותו בדרישה לפיצויים על הנזק, במקרה זה ירצה המאמן להפעיל ביטוח צד בשביל לא לשאת בהוצאות בעצמו.

למה חשוב לרכוש ביטוח מאמני שחייה ?

המשמעות של פוליסות ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג' הן שהמאמן לא צריך לשאת בהוצאות השונות לגבי פיצויים ועלויות אחרות שהוא יידרש לשלם עקב התנהלותו. זה יכול להקל עליו מאוד מבחינה כלכלית וכן זה יכול להפחית ממנו לחצים וכאבי ראש מיותרים.
כל מאמן ומדריך שחייה, צריך לקחת בחשבון שמקרים מסוימים עלולים להתרחש, בין אם הוא אשם ובין אם לאו, אז מוטב שיהיה מבוטח ולא יצטרך להתמודד עם זה לבדו.

אילו מאמנים ומדריכים יכולים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית ובאילו תנאים ?

לא כל מי שמתעסק בתחום של הדרכת שחייה יכול לרכוש ביטוח כזה. חברות הביטוח מציבות תנאים מסוימים שמחייבים את המעוניינים לרכוש מהם ביטוח מאמני שחייה: 

 • יש להציג תעודת הסמכה ממקור מוכר להדרכה ואימון שחייה.
 • תעודת עזרה ראשונה בתוקף (יש לבצע ריענון בהתאם לחוק).
 • יש לחתום על הצהרת בריאות המלמדת שהמאמן במצב בריאות תקין ויכול להדריך אנשים אחרים.
 • יש לבדוק מה הגיל המינימאלי שחברת הביטוח דורשת מהמדריכים והמאמנים להיות בשביל לרכוש
  ביטוח אחריות מקצועית.
 • יש לבדוק האם חברת הביטוח מחייבת מספר מקסימאלי של מתאמנים בשיעור שחייה.
 • חברת הביטוח תדרוש שהביטוח יכול לחול רק על מקרים בהם האימונים וההדרכות מבוצעים בבריכת
  שחייה על פי התקן והחוק הישראלי, ובמקום הכולל את כל אמצעי ההצלה הנדרשים, כולל תיק עזרה
  ראשונה (כפי שניתן להבין, הביטוח יחול במקרה כזה רק על אימונים והדרכות בישראל).

לסיכום, מומלץ לכל מדריך ומאמן שחייה לרכוש ביטוח אחריות מקצועית.

למידע ופרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר המרכז לביטוח מקצועות הספורט , שם אפשר לקבל את כלל המידע הרלוונטי אודות ביטוח, וכן ליצור קשר עם החברה לקבלת עזרה מסוכני ביטוח מנוסים והצעת מחיר אטרקטיבית.

המרכז לביטוח מקצועות הספורט

 אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח

שים לב: למען הגילוי הנאות, אתר זה מרוויח מתוכניות שיתוף שותפים (אפיליאציה), קרי, בלחיצה על מודעה פרסומית הגולש מופנה לאתר המוכר. כיוצא מכך, האחריות המלאה על מוצר שירכש לרבות תקינות המוצר, המשלוח, שירות הלקוחות והאחריות הינם באחריותו המלאה של האתר המוכר ולא אתר זה.

רוצה לפרסם את העסק שלך בחינם ? כתוב לנו.

TALI SPORT - ציוד שחייה וספורט

פוסטים נבחרים

שחייה עם דולפינים
מאמרים וכתבות
israelswim.com team

מותר ואסור בשחייה עם דולפינים ?

שחייה עם דולפינים הינה פעילות חוויתית מעצימה ובריאה מאוד במיוחד לילדים, לצד היתרונות של הפעילות חשוב לזכור כי על מנת למקסם את התועלת חשוב לנקוט

קרא עוד »
בדיקת PH לבריכה
בלוג בריכות ביתיות
israelswim.com team

מהי רמת PH תקינה לבריכה ביתית ?

תוכן עניינים שים לב: למען הגילוי הנאות, אתר זה מרוויח מתוכניות שיתוף שותפים (אפיליאציה), קרי, בלחיצה על מודעה פרסומית הגולש מופנה לאתר המוכר. כיוצא מכך,

קרא עוד »
pexels vitalina 3807712
בלוג בריכות ביתיות
israelswim.com team

האם מותר להשתמש בבריכה במרפסת ?

שים לב!!! בטרם הצבת בריכה במרפסת או רצפת/גג של דירה (בניין) יש קבל ייעוץ ואישור של קונסטרוקטור מאושר ומוסמך לנושא. האם מותר להציב בריכה בגג/מרפסת

קרא עוד »

תפריט נגישות